---
Zapraszamy na
NABOŻEŃSTWA
ŚWIĄTECZNE

6.04.2023
W. Czwartek
godz. 9:00 i 17:30

7.04.2023
W. Piątek
godz. 9:00 i 17:30

9.04.2023
Wielkanoc
godz. 8:30

10.04.2023
Poniedziałek
Wielkanocny
godz. 10:15


Do zobaczenia!

Kancelaria Parafii
ul. Minorytów 10
czynna codziennie.
tel. 32 4554504

Informacje Parafialne

Numer konta Parafii:

BS Jastrzębie Zdrój

70 8470 0001 2001 0020 6301 0001

Dziękujemy za każdą ofiarę
Bóg zapłać!

- W pierwszą niedzielę miesiąca Nabożeństwo spowiednio-komunijne o godzinie 10:15

- W pozostałe niedziele i Święta Nabożeństwa o godzinie 8:30

- Podczas nabożeństwa  odbywają sie zajęcia szkółki niedzielnej dla dzieci w sali parafialnej

- Spotkania Koła Pań w 1-wszą sobotę miesiąca

- Spotkania młodzieży w każdą sobotę o godzinie 17.00

- Lekcje religii odbywają się według ustalonego planu

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Drukuj Email

Jak co roku, w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek, dzieci i młodzież z parafii wodzisławskiej i gołkowickiej uczestniczyły w Dniach Skupienia zwanych także Rekolekcjami. Tegoroczne pasyjne spotkania odbywały się 9 i 10 kwietnia, a uczestniczyło w nich 70 osób. Dni Skupienia rozpoczynały się  nabożeństwem w Kościele.

 

 

 Później w domu parafialnym czekało na wszystkich uroczyste śniadanie, które przygotowywały kobiety związane z Kołem Pań. Tradycyjnie pieczono kołacze i szykowano smakołyki,  które  młodzi uczestnicy zjadali z  apetytem.

 

 
 

 Pierwszy dzień rekolekcji parafialnych poświęcony był wydarzeniom Wielkiego Piątku i cierpieniu Pana Jezusa ukrzyżowanego na Golgocie. Był czas na naukę pieśni pasyjnych z naszego kościelnego śpiewnika, przy akompaniamencie gitarowym księdza Daniela Ferka.

 

             Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. Wszystkim przypomniano historię męki drogi Chrystusa na krzyż. Młodsi uczestnicy układali puzzle przedstawiające ostatnie chwile Jezusa przed śmiercią. Natomiast starsza grupa wykonała krzyże z gałęzi, a następnie  tworzyli listę grzechów ludzkich, zawieszając odpowiednie karteczki na krzyżu. Pojawiały się między innymi takie oto grzechy: pycha, nienawiść, brak pokuty, zbrodnia.  Efekty prac młodzieży zostały pokazane w kościele i zrobiły ogromne wrażenie na zborownikach, którzy przyszli na wielkopiątkowe nabożeństwo.

 

 

            W drugim dniu rozważany był  temat  Zmartwychwstania i zwycięstwa nad śmiercią. Po modlitwie i wspólnym śpiewie zabrano się do zajęć w grupach. W grupie młodszej na podstawie czytanego opowiadania i według wskazówek podanych w tekście zaginano i wycinano z kartki odpowiednie figury. Efektem tej pracy był pusty grób Pana Jezusa. Natomiast starsza grupa wyszukiwała w Biblii odpowiednie fragmenty odpowiadające na pytanie -  Kto i gdzie widział Pana Jezusa?  Ostatnim zadaniem było malowania farbami figurek gipsowych związanych tematycznie ze  Świętami Wielkanocnymi. Ozdobione prace, przymocowane na patyczku, wszyscy zabrali do domu, jako pamiątkę wspólnie spędzonych chwil.

Dni Skupienia były okazją do lepszego poznania się dzieci i młodzieży z naszych Parafii. Pokazały jak można współpracować w grupie współwyznawców i  pomogły przygotować się duchowo do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

                                                                            

 

                                                                             Edyta Bebek